web analytics

Château La Canorgue

Organické vína z filmu “Dobrý ročník”

Château La Canorgue sa nachádza v blízkosti dedinky Bonnieux v provensálskej oblasti Luberon. Na základoch vily z čias Rímskej ríše bola v 17. Storočí postavená dnešná usadlosť, ktorá v roku 2006 získala celosvetovú slávu vďaka filmu Ridleyho Scotta „Dobrý ročník“.

Usadlosť je viac ako 200 rokov vo vlastníctve rodiny Margan. V prvej polovici 20. storočia sa však víno v tejto usadlosti prestalo pestovať a vinohrady schátrali. V 70. rokoch sa Jean Pierre Margan s manželkou Martine rozhodli obnoviť terasovité vinohrady a začať vyrábať vína iným spôsobom, ako ich najbližší, či vzdialenejší susedia. Kým iní výrobcovia v okolí používajú pri pestovaní viniča väčšie množstvo hnojiva a chemikálií, cieľom rodiny Margan bolo vyrábať vína vysokej kvality prostredníctvom organických metód. Pri pestovaní viniča teda nie sú používané žiadne chemikálie. Pôda, v ktorej je vinič zasadený je oraná a pri postreku sú používané iba prírodné insekticídy. Certifikátom o organickom pestovaní viniča sa vinárstvo mohlo pochváliť už pri uvedení prvého „obnoveného“ ročníka v roku 1978. Výnosy sú prísne obmedzené pod úroveň 30 hektolitrov na hektár a spolu s dôkladnou starostlivosťou o vinohrad prispievajú k vysokej kvalite výslednej produkcie.

Vína Château La Canorgue získali mnoho významných ocenení a medailí, vrátane Medals d’Or au Concours General Agricole de Paris, Medals d’Or au Concours des Grands Vins to Macon, Medals d’Or a Blayais a Medals d’Or a Avignon et Orange. Významným ocenením je aj zaradenie vín Château La Canorgue do sprievodcu najkvalitnejších francúzskych reštaurácií, hotelov a vín Gaut-Millau.

Na terasovitých viniciach sú v dominantnej miere zastúpené biele a červené odrody, ktoré sú typické pre juh Francúzska a Provence. Červené vína sú zvyčajne tvorené z odrôd Syrah a Grenache. Biele vína sú vyrábané z odrôd Clairette, Bourbolenc, Roussanne a Marsanne. Všetka produkcia je zbieraná výhradne ručne pre zachovanie maximálnej kvality.

VÍNA CHâATEAU LA CANORGUE NA NAŠEJ STRÁNKE

ČLÁNKY O VÍNACH CHâTEAU LA CANORGUE NA NAŠEJ STRÁNKE

Košík

loader
Top