web analytics

FATTORIA DEI BARBI

Fattoria Barbi je jednou z najvýznamnejších usadlostí v malebnom toskánskom mestečku Montalcino. V majetku rodiny Colombini je od druhej polovice 18. storočia. Táto starobylá rodina pôvodom zo Sieny pôsobí na území Montalcina od roku 1352. Celková rozloha usadlosti je 350 hektárov, ktoré sa nachádzajú v oblastiach Montalcino, Scansano a Chianti.

Od roku 1892 vyrába aj slávne víno Brunello di Montalcino. Po vinárstve Biondi-Santi sa tak stalo druhým v poradí, ktoré toto víno začalo vyrábať. V druhej polovici 20. storočia bola Fattoria Barbi prvou usadlosťou, ktorá začala exportovať Brunello di Montalcino na Americké a Ázijské trhy. Najznámejším a najoceňovanejším vínom z produkcie Fattoria Barbi je Brunello di Montalcino s modrou etiketou. Ročná produkcia vinárstva je približne 800 000 fliaš, z toho asi 200 000 fliaš tvorí Brunello di Montalcino kategórii “Annata”, “Riserva”, ako aj víno z vinohradu “Vigna del Fiore”. V 50. rokoch 20. storočia sprístupnila svoj vínny archív pre turistov. Tí môžu obdivovať tri stovky drevených sudov a tisícky archivovaných fliaš. Najstaršie z nich sa datujú do 70. rokov 19. storočia. Tento krok bol jedným z prvých počinov “Vínnej turistiky” v Montalcine.

Dnes vinárstvo vedie Stefano Cinelli Colombini, ktorý tak pokračuje v rodinnej histórii pestovania vína, ktorá trvá už viac ako 600 rokov. Počas tejto doby sa rodina Colombini vždy snažila o chránenie tradícií a hodnôt, ktoré sú typické pre mestečko Montalcino. Zároveň sa snažila o štúdium najmodernejších technológií a postupov a ich aplikáciu v tomto výsostne tradičnom kraji. Výsledkom sú vína, ktoré si aj v moderných časoch zachovávajú svoju nezameniteľnú charakteristiku.

VÍNA FATTORIA BARBI NA NAŠEJ STRÁNKE

Košík

loader
Top