web analytics

Vinidi

Vinidi – moderné vína z Bábu

Napriek tomu, že slovo „vinidi“ automaticky evokuje víno, nemá s ním nič spoločné. Volali tak Slovanov, ktorí žili na našom území ešte pred vznikom Samovej ríše. Slovo „vinidi“ predstavuje spojenie viac ako tritisíc ročnej tradície pestovania viniča, pôdy, podnebia, umenia tunajšieho ľudu a moderných technológií výroby vína.

Vinárstvo VINIDI vlastní 40 hektárov vinohradov v katastri obce Báb, ktorá sa nachádza neďaleko Nitry. Poloha vinohradov s južným a juhozápadným sklonom dáva predpoklady na výrobu vín jedinečného charakteru a kvality. Orientácia vinohradov v smere sever – juh zabezpečuje výborný zdravotný stav hrozna vďaka ideálnej mikroklíme ktorú zabezpečuje prevažujúce prúdenie vzduchu.Vinič je pestovaný na Malobábskej hore na hnedozemi a sprašovom podloží, ktoré sú bohaté na aktívny vápnik. Vďaka tejto kombinácii sa vína vyznačujú vysokým extraktom, mineralitou, sú pevné v štruktúre a majú mimoriadny vyzrievací potenciál.

Výsledkom výnimočného terroiru, použitia najmodernejších technológií a umenia hlavného technológa Romana Holeca je množstvo ocenení, ktoré vinárstvo za svoju krátku históriu získalo. Okrem tradičných medailí získalo vinárstvo VINIDI aj hlavnú cenu za svoju etiketu v prestížnej súťaži World Label Awards.

Produkty vinárstva Vinidi na našej stránke

Košík

loader
Top